Wednesday, March 15, 2006

Lennart Meri

Lennart Mere küünlad mattuselValitsus kutsub täna kõiki eestimaalasi ühinema iidse tavaga ja süütama Lennart Meri auks oma kodude ja töökohtade akendel küünlad.

Kolmapäeval on üleriigiline leinapäev president Lennart Meri mälestuseks. Leina märgiks heisatakse riigi ja kohalike omavalitsuse asutustel Eesti lipud leinalippudena ning avatakse kaastunderaamatud maakonnakeskustes.

Valitsus kutsub ka kõiki teisi isikuid ja asutusi heiskama rahvuslippu 15. märtsil leina tähistamiseks leinalipuna. Samuti kutsume kõiki üles ühinema iidse Eesti tavaga süüdata leinapäeval küünlad oma kodude ja töökohtade akendel.

Täna hommikul kell 10 avatakse Lennart Meri kaastunderaamatud kõikides maakonnakeskustes üle Eesti. Tartus avatakse kaastunderaamat raekojas, Tallinnas Vabariigi Presidendi kantseleis ja Rahvusraamatukogus. Kaitseväelastele on avatud kaastunderaamatud Eesti kaitseväe garnisonides.

Kaastunderaamatud maakonnakeskustes on avatud 15.- 19. märtsil kell 10-17. Internetis on elektroonilisse kaastunderaamatusse võimalik kirjutada aadressil: www.riik.ee/lennartmeri

0 Comments:

Post a Comment

<< Home